Położna środowiskowa

 

Anna Szuman

Z wykształcenia i zamiłowania magister położnictwa oraz dyplomowany logopeda.
Inicjatorka indywidualnej edukacji i opieki przedporodowej w naszej przychodni.
Przygotowuje kobiety do pełnienia bardzo ważnej roli – ROLI MATKI- w domu pacjentki. Dobiera tematyke spotkań indywidualnie do potrzeb.
Po porodzie obejmuje opieką noworodka, ale także jego mamę. Jako Edukator ds. Laktacji wspiera swoje pacjentki w karmieniu piersią. W ramach "Programu profilaktyki raka szyjki macicy" pobiera cytologię.  Słuchaczka kursów i konferencji "Fundacji Rodzić po Ludzku". Prywatnie mama Marcelego i Wojtka.

 

Agnieszka Werfel

Położna, położna środowiskowa, edukator laktacyjny. Położnictwo to jej pasja. Biorze udział w licznych kursach, rozpoczęła specjalizację z Pielęgniarstwa Ginekologiczno-Położniczego. Jest położną z doświadczeniem, pracowała na oddziale porodowym w szpitalu w Śremie. Podczas zajęć z edukacji przedporodowej pomaga przygotować się do porodu.  Jako położna środowiskowa odwiedza młodych rodziców w domu pomagając im w opiece nad noworodkiem. Jest również edukatorem laktacyjnym, a  laktacja nie ma przed nią  tajemnic.
Swoją wiedzą dzieli się  w sposób bardzo praktyczny mówiąc szczerze nawet o trudnych zagadnieniach. Udziela wsparcia kobietom na każdym etapie ich życia. 

 

UWAGA!

Nasze położne w ramach NFZ prowadzą ciążę fizjologiczną.

Pacjentka, która zgłosi sie do położnej otrzyma wszystkie świadczenia związane z monitorowaniem zdrowia swojego i dziecka. Położna, podobnie jak ginekolog, rozpozna ciążę, założy kartę ciąży, zleci badania w ramach NFZ, przeprowadzi badanie fizykalne czy KTG. W zakresie jej uprawnień leży także analiza badań laboratoryjnych, przygotowanie planu porodu.

 

Po wyjściu ze szpitala (po porodzie lub operacji) należy telefonicznie lub osobiście w przychodni umówić się na wizytę.

       

Przychodnia Zdrowia                               Anna Szuman,
VIS-MEDICA                                              tel.  735 038 995                        

ul. Dworcowa 3                                                             
62-050 Mosina                                                       
tel.   61 813 24 27                                                  

Copyright © 2011-2012 | Przychodnia Zdrowia VIS MEDICA | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka prywatności

Powered by Joomla 1.7 Templates